Forum innowacji - 8 Wschodniosaksońskie Dni Branży Maszynowej 25.10.2017r

2017-10-30

W dniu 25.10.2017 odbyło się w Bautzen Forum Innowacji – 8 Wschodniosaksońskie Dni Branży Maszynowej.
Forum to zorganizowano w ramach polsko – saksońskiego projektu UE „InnoCoopPolSax”.
Impreza miała miejsce wsiedzibie firmy TGZ – Technologie undGründerzentrum, który jest partnerem projektu razem z WSF – Saksońską Agencją Wspierania Gospodarki i Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego KARR S.A.
Tematem przewodnim forum były ,, Konstrukcje lekkie w branży motoryzacyjnej i maszynowej ‘’.
W wydarzeniu brały udział polskie i saksońskie firmy z branży maszynowej. Forum podzielone było na 2 części – konferencyjną i na giełdę kooperacyjną. Odbyły się bardzo ciekawe prelekcje nt. konstrukcji lekkich i innowacjach oraz trendach w budowie pojazdów samochodowych, szynowych oraz w lotnictwie. O konstrukcjach lekkich w lotnictwie opowiadała m.in. Pani Barbara Wajdzik, która reprezentowała Zakłady Szybowcowe z Jeżowa Sudeckiego.
Na stoiskach można było zapoznać się z najnowszymi produktami z branży motoryzacyjnej, nowymi technologiami z zastosowaniem różnych lekkich materiałów do budowy pojazdów i w innych branżach gdzie stosuje się maszyny i urządzenia. Forum to przyczyniło się do zawiązania ściślejszych kontaktów gospodarczych polsko- niemieckich firm z sektora MŚP i pokazało nowe innowacyjne trendy w produkcji pojazdów i maszyn. Podczas giełdy kooperacyjnej spotkały się firmy polskie z niemieckimi w celu zawarcia kontaktów kooperacyjnych i handlowych.

Zobacz Film