Aktualności

Rekordowe Forum

2018-10-30 11:00

Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm organizowane przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego, to największa giełda kooperacji w Regionie. Tegoroczne odbyło się w 24 października 2018 roku w Szklarskiej Porębie. Impreza służy przede wszystkim mikro, małym i średnim firmom do spotykają się, poznania oferty, nawiązania kontaktów a w konsekwencji współpracy. Forum to spotkanie przedstawicieli m.in. takich branż jak: motoryzacyjna, elektroniczna, energetyczna, budowa maszyn i urządzeń, elektrotechniczna, inżynieria środowiska, logistyczna, IT.

25. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

2018-07-09 11:34

25. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

Termin: 24.10.2018

Miejsce: Szklarska Poręba

Pierwsze Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm poświęcone energii odnawialnej i nowym trendom w turystyce.

2018-05-16 12:00

Energia odnawialna i nowe trendy w turystyce. O tym będą rozmawiać Uczestnicy pierwszego „Polsko-Niemiecko-Czeskiego Forum Kooperacji Firm”, które 27 czerwca 2018 roku odbędzie się w hotelu Mercure w Jeleniej Górze. Imprezę przy wsparciu funduszy unijnych organizuje Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. To doskonała okazja dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw do prezentacji swoich możliwości, wymiany doświadczeń z branżą sąsiadujących krajów oraz pozyskania nowych kontaktów handlowych. Ale też sposobność do weryfikacji kierunku rozwoju własnej firmy, wzmocnienia jej potencjału i poznania nowych trendów. Bo świat nie stoi w miejscu.

24. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

2017-12-15 12:00

Forum KARR ma markę wśród przedsiębiorców

Ponad 400 spotkań biznesowych odbyli przedsiębiorcy uczestniczący w 24. Forum Kooperacji Firm, które Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała w tym roku w Szklarskiej Porębie. Wzięło w nim udział 130 firm z Polski, Niemiec i Czech.

Przedstawiciele biznesu mieli okazję poznać się na 15 minutowych sesjach, podczas których przedstawiali partnerom swoje pomysły na międzynarodową współpracę.
- Jesteśmy tu po raz drugi. W ubiegłym roku poznaliśmy na Forum firmę z Czech. Czeski kontrahent zajmuje się obecnie serwisowaniem naszych maszyn – mówi Beata Kłos z firmy Sitech z Polkowic. To duży dostawca foteli dla aut z koncernu Volkswagena.
- W tym roku poznałam inną interesującą firmę czeską, która specjalizuje się m.in. w spawaniu laserowym i zagadnieniach związanych z tekstyliami. Liczymy na współpracę w zakresie badania jakości naszych produktów – dodaje Beata Kłos.
Nowych kontrahentów na Forum szuka też Mariusz Fedoruk z wałbrzyskiej firmy Eco Fix – producenta opakowań z tektury. - Spotkania bezpośrednie to najlepsza forma nawiązania kontaktu, stąd nasza obecność na Forum – tłumaczy.
Do Szklarskiej Poręby przyjechali także przedstawiciele spółki spedycyjnej Droper Logistic ze Świebodzic. To już „weterani” Forum, bo są tu już po raz piąty.
- Podczas poprzednich edycji pozyskaliśmy kilku klientów, z którymi współpracujemy do dziś. Forum jest ważną inicjatywą, warto być tu obecnym - uważa Lilianna Źylska-Dłużniewska, prezes zarządu Droper Logistic. – Ważne jednak, by wcześniej przygotować się do rozmów z potencjalnymi klientami, by podczas spotkań zaproponować już konkretne rozwiązania – dodaje.
Spotkania od prawie ćwierćwiecza organizuje Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, która wspiera rozwój przedsiębiorczości na pograniczu polsko – czesko – niemieckim. Dotychczas w Forum wzięło udział ponad 3 tysiące firm.
- Początkowo były to spotkania polsko-saksońskie. Później dołączyli do nas partnerzy z Czech. W ciągu tych lat przyczyniliśmy się do rozwoju przedsiębiorczości na pograniczu, bo przecież dzisiejsze, dobre polsko –niemieckie i polsko – czeskie relacje gospodarcze nie wzięły się znikąd – mówi Piotr Miedziński, prezes zarządu KARR S.A.
Podkreśla, że Forum z biegiem lat wyrobiło sobie dobrą markę wśród managerów.
- Polscy przedsiębiorcy chętnie poszukują zagranicznych kontaktów za naszym pośrednictwem. Początkowo trudniej było zapraszać przedstawicieli biznesu z Niemiec i Czech. To się zmieniło. Obecnie ponad połowa gości to przedsiębiorcy z zagranicy. Zwiększył się też zasięg Forum. Przyjeżdżają do nas przedstawiciele nie tylko lokalnych firm. Współpracujemy już z przedsiębiorcami z całego Dolnego Śląska i innych części Polski – dodaje Miedziński.

Forum służy mikro, małym i średnim firmom do zaprezentowania ich oferty, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów handlowych. Podczas spotkania KARR zapewnia biznesowe doradztwo i tłumaczy. Udział jest dla przedsiębiorców całkowicie bezpłatny.

24. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm współfinansowała Unia Europejska w ramach projektu „InnoCoopPolSax“, który pobudza innowacyjność gospodarczą na pograniczu polsko-saksońskim.

Projekt „Wsparcie transgranicznej i wspierającej innowację współpracy na polsko - saksońskim pograniczu” (InnoCoopPolSax - Support of innovation-oriented cross border cooperation in the Polish-Saxon border region) jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

24. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

2017-11-29 09:00

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza do udziału w 24. Polsko-Niemiecko-Czeskim Forum Kooperacji Firm, które odbędą się 29 listopada 2017 w Blue Mountain Resort, 1-go Maja 51, 58-580 Szklarska Poręba.

Forum innowacji - 8 Wschodniosaksońskie Dni Branży Maszynowej 25.10.2017r

2017-10-30 12:00

W dniu 25.10.2017 odbyło się w Bautzen Forum Innowacji – 8 Wschodniosaksońskie Dni Branży Maszynowej.

8 Wschodniosaksońskie Dni Branży Maszynowej

2017-10-25 07:00

baner akcept.jpg 750x300 177kB

Zapraszamy na
8. Wschodniosaksońskie Dni Branży Maszynowej
(8. Ostsächsische Maschinenbautage – OMT)
25 października 2017
TGZ Bautzen

Bezpłatny udział

Zaproszenie na konferencję inauguracyjną projektu InnoCoopPolSax 9 marca 2017

2017-02-14 09:51

Zapraszamy Państwa serdecznie do współpracy w ramach naszego projektu i do udziału w

Konferencji Inauguracyjnej „InnoCoopPolSax“

9 marca 2017, w godzinach 10:00-11:45

w Congress Center Leipzig (CCL)

Messe-Allee 1, 04356 Leipzig

Konferencja inauguracyjna odbędzie się w ramach Międzynarodowych Targów Poddostawców: Części, Komponenty, Moduły, Technologie Zuliefermesse oraz Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji produkcji Intec. I to nie bez powodu – obie imprezy targowe są najważniejszym spotkaniem branżowym sezonu oferującym szeroką paletę możliwości w zakresie rozwiązań innowacyjnych i technologicznych oraz nawiązania kontaktów kooperacyjnych.

Aby Państwa udział w Konferencji Inauguracyjnej przebiegł efektywnie i zaowocował w innowacyjne rozwiązania w Państwa firmie oraz nowe możliwości kooperacyjne oferujemy również udział w Spotkaniu Trójstronnym Saksonia-Czechy-Polska organizowanym w ramach programu konferencyjnego Targów Lipskich w dniu 9 marca 2017. Spotkanie daje możliwość zapoznania się z aktualnościami branżowymi w Saksonii, Czechach i Polsce, jak i nowymi wyzwaniami dla nawiązania bezpośrednich kontaktów w ramach spotkań kooperacyjnych „Business-Speed-Dating” odbywających się popołudniu. Na zakończenie programu Vice-Minister Przemysłu Republiki Czeskiej zaprasza Państwa do udziału w bankiecie na czeskim stoisku narodowym (udział w bankiecie możliwy dla uczestników konferencji InnoCoopPolSax przyjeżdzających na konferencję we własnym zakresie). Alternatywnie do udziału w Business-Speed-Dating istnieje możliwość do indywidualnego zwiedzania targów.

Aby ułatwić Państwu udział w konferencji oferujemy przejazd w obie strony busem. Wyjazd około godziny 5.30 z parkingu Galerii Karkonoskiej – ul. Kilińskiego, 58-500 Jelenia Góra. Planowany powrót po zakończeniu zwiedzania targów, wyjazd z Lipska do Jeleniej Góry około godziny 17.00.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Prosimy o zgłoszenie udziału do dnia 17 lutego 2017. Program oraz formularz zgłoszeń znajdą Państwo w załączeniu. W razie pytań jest do Państwa dyspozycji koordynator projektu Aneta Mędza (aneta.medza@karr.pl +48 882 567 969) oraz administrator projektu Jerzy Kuśnierz (jerzy.kusnierz@karr.pl +48 600 837 174).

Do pobrania:
Zaproszenie
Formularz zgłoszeniowy
Program_Konferencja InnoCoopPolSax
Handout_Dreiländertreffen 2017_Leipzig

Zaproszenie do udziału w konferencji Kick-off „InnoCoopPolSax“, Bautzen 08.02.2017

2017-01-23 12:00

Szanowni Państwo,

w dniu 1 stycznia 2017 rozpoczęliśmy projekt „InnoCoopPolSax”, który jest współfinansowany w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020. Zapraszamy Państwa serdecznie do współpracy w naszym projekcie i do udziału w
Konferencji-Kick-off „InnoCoopPolSax“
w dniu 8 lutego 2017, w godz. od 11:00 do 14:30
w Technologie- und Gründerzentrum Bautzen (TGZ Bautzen)
Preuschwitzer Straße 20, 02625 Bautzen

Zgłoszenia do dnia 31 stycznia 2017 r. poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: e-mail: aneta.medza@karr.pl lub faksem: +48 75 75-22-794.

W razie pytań jest do Państwa dyspozycji koordynator projektu Aneta Mędza (aneta.medza@karr.pl, +48 882 567 96) oraz administrator projektu Jerzy Kuśnierz (jerzy.kusnierz@karr.pl +48 504 102 265).

Do pobrania:
Zaproszenie
Program konferencji
Formularz Zgłoszeniowy

Dziękujemy za Państwa udział w 23. Forum. Zapraszamy za rok do Jeleniej Góry na 24. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm.

2016-11-25 12:00

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie dziękuje za udział w 23. Polsko-Niemiecko-Czeskim Forum Kooperacji Firm, które odbyło się 23 listopada 2016 w Pałacu Na Wodzie Emotions & Thermal SPA, Staniszów 23, Jelenia Góra.